2020-04-07

Koronawirus w Polsce: mniejszy ruch na drogach, ale tłoczno przed sklepami

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile i operator aplikacji dla kierowców Yanosik przedstawiają wyniki badania dotyczącego wpływu epidemii na ruch w miastach oraz zwyczaje zakupowe.

Czytaj dalej

2020-04-02

Polacy aktywni na smartfonach bardziej niż kiedykolwiek

Jak wynika z badania Spicy Mobile od momentu pojawienia się pierwszego w Polsce przypadku zarażenia koronawirusem aktywność Polaków na urządzeniach mobilnych wzrosła skokowo. W czasie epidemii warto zatem pamiętać nie tylko o myciu rąk, ale i czyszczeniu smartfonów – to właśnie po te urządzenia sięgamy kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.

Czytaj dalej

2020-03-23

Spicy Mobile z nowymi kompetencjami big data

Spicy Mobile rusza z usługą „ad hoc” w obszarze big data. Wraz z nowymi osobami, które dołączyły do zespołu analitycznego, spółka oferuje wsparcie dla domów mediowych i reklamodawców o analizy wybranych aplikacji mobilnych, całych kategorii czy ogólnie rynku mobilnego.

Czytaj dalej

2020-01-16

Spicy Mobile inwestuje ponad 10 mln zł we własną platformę reklamy programmatic, dopasowującą reklamę do cech osobowości

Agencja marketingu mobilnego i sieć reklamowa Spicy Mobile inwestuje ponad 10 mln złotych w budowę platformy emisji reklam. Stworzone narzędzie będzie automatycznie dopasowywać komunikat reklamowy do cech osobowościowych użytkownika w oparciu o technologię „machine learning”. Będzie również odpowiadało za wycenę i zakup emisji odpowiedniej kreacji reklamowej do najbardziej zainteresowanego produktem lub usługą użytkownika.

Czytaj dalej

2019-12-05

Aplikacje mobilne. Nowy raport Spicy Mobile dla twórców i wydawców

Aż 160 stron, 25 partnerów merytorycznych, ekspertyzy, trendy i dane rynkowe – pobierz najnowszy raport dotyczący marketingu aplikacji mobilnych, który ukazał się pod honorowym patronatem IAB Polska. W raporcie odpowiadamy na najważniejsze pytania, które stoją przed twórcami i wydawcami aplikacji mobilnych. Jak stworzyć wartościowy dla użytkowników produkt? Jak promować i rozwijać aplikacje mobilne? Jak na aplikacji zarabiać?

Czytaj dalej

2019-07-25

Spicy Mobile inwestuje w reklamę wideo i w social media

Wideo i social media należą do najczęściej konsumowanych treści na urządzeniach mobilnych. Ponad 90% użytkowników smartfonów korzysta z aplikacji i mobilnych stron społecznościowych, a ponad połowa ogląda filmy w aplikacji YouTube. Użytkownicy przenoszą swoje przyzwyczajenia z dużych na mniejsze ekrany, zwłaszcza w zakresie konsumpcji treści typowo telewizyjnych. Jak pokazują prognozy Cisco, do 2020 roku wideo będzie stanowić 80% całego internetowego ruchu na mobile’u.

Czytaj dalej

2019-07-16

Turyści 2019. Nowy raport Spicy Mobile dotyczący branży turystycznej

Spicy Mobile na bieżąco analizuje potencjał i dynamikę różnych sektorów rynku w kontekście rozwoju usług mobilnych, np. gier i aplikacji, m-commerce czy płatności mobilnych. W opublikowanym właśnie raporcie „Turyści 2019” analizie poddano branżę turystyczną. W publikacji wykorzystano m.in. dane organizacji turystycznych, rynkowych graczy, a także wyniki własnego badania aktywności użytkowników urządzeń mobilnych w aplikacjach turystycznych.

Czytaj dalej

2019-06-11

Wydatki na reklamę mobilną gonią ruch

W 2018 r. liczba użytkowników urządzeń mobilnych po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę użytkowników PC. Wzrosły także o 35% wydatki na reklamę mobilną. Mimo to, dysproporcja między wielkością ruchu a wysokością wydatków pogłębia się.

Czytaj dalej

2019-05-28

Gracze 2019: nowy raport o rynku gier mobilnych w Polsce

Polscy gracze wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż na gry konsolowe czy na gry PC. Co jednak o nich wiemy? Po jakie gry mobilne sięgają najchętniej? W jakich spędzają najwięcej czasu? Odpowiedzi na te i wiele innych podobnych pytań dostarcza raport „Gracze 2019” przygotowany przez agencję marketingu mobilnego Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2019-02-13

Wiemy z jakich aplikacji randkowych korzystają Polacy

Z aplikacji randkowych w Polsce korzysta ponad 840 tysięcy użytkowników smartfonów z systemem Android, a liczba ta stale rośnie – podaje Spicy Mobile, twórca badania aktywności na urządzeniach mobilnych. Jak wynika z danych, najbardziej popularną aplikacją w Polsce nie jest wcale Tinder a Badoo.

Czytaj dalej

2019-01-29

Pomiar i analiza zachowań użytkowników wewnątrz aplikacji

Pomiar zachowań i lojalności użytkowników są kluczowymi czynnikami, które mogą przełożyć się na sukces aplikacji. Dlatego bardzo ważną kwestią jest uzyskanie jak najbardziej szczegółowej wiedzy na temat tego, jak często i w jaki sposób użytkownicy z niej korzystają - wyjaśnia na łamach raportu "Big Data & Mobile" Michał Pietruszka ze Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2019-01-08

Big Data & Mobile. Przygotuj swój biznes na rewolucję

Żyjemy w świecie mobilnym. Każdy, kto używa internetu, zostawia cyfrowe ślady, po których podążają pracownicy działów marketingu i specjaliści od reklamy. Agencja Spicy Mobile w najnowszym raporcie "Big Data & Mobile" przybliża arkana marketingu mobilnego opartego na wielkiej liczbie danych. To pierwsze tego typu opracowanie na rynku.

Czytaj dalej

2018-12-31

Pytania i odpowiedzi: podsumowanie roku 2018

Artur Zawadzki, członek zarządu Spicy Mobile podsumowuje rok 2018 w branży marketingu mobilnego.

Czytaj dalej

2018-12-18

Ruch motywowany sprawdza się tylko w grach mobilnych

Ruch motywowany (tzw. incentive traffic) to „szara strefa” w promocji aplikacji mobilnych. Jak twierdzą eksperci Just Run App, podmiotu dedykowanego branży m-commerce, taki sposób pozyskiwania użytkowników sprawdza się jedynie w przypadku gier. Twórcy innych aplikacji mogą na tym działaniu więcej stracić niż zyskać.

Czytaj dalej

2018-11-30

Jak promować aplikację mobilną

Jedynie niewielki odsetek aplikacji ma szansę na rynkowy sukces. W jaki sposób poprawić pozycję aplikacji w sklepie? Jak pozyskać jakościowych użytkowników?

Czytaj dalej

2018-11-20

Black Friday to dzień wielkich wyprzedaży i… „ad fraudów”

Eksperci z Just Run App, podmiotu zajmującego się promocją aplikacji m-commerce, przewidują, że zjawisko „ad fraudów”, czyli wyłudzanie pieniędzy od reklamodawców poprzez dostarczanie fałszywego ruchu, nasili się w trakcie Black Friday oraz przedświątecznych zakupów.

Czytaj dalej

2018-11-17

Mobile DMP – co w praktyce kryje się pod tym skrótem?

Zakres i jakość danych pochodzących od użytkowników mobilnych jest nieporównywalna do żadnego innego kanału reklamowego. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, marketerzy potrzebują narzędzia, które pomoże im zbierać, analizować oraz profilować dane. Taką rolę pełnią mobilne platformy DMP.

Czytaj dalej

2018-10-19

Rola danych w reklamie mobilnej

Konsumenci spędzają coraz więcej czasu na urządzeniach mobilnych i w konsekwencji pozostawiają po sobie coraz więcej cyfrowych śladów. Ten ogrom danych to szansa dla reklamodawców na tworzenie angażujących i spersonalizowanych kampanii, ale też wyzwanie analityczne - pisze Tomasz Kąkol na łamach raportu "Big Data & Mobile".

Czytaj dalej

2018-10-02

5 lat Spicy Mobile - Artur Zawadzki i Rafał Karczewski w wywiadzie dla GoMobi.pl

Zachęcamy do lektury wywiadu z założycielami Spicy Mobile, który z okazji pięciolecia działalności agencji ukazał się na łamach serwisu GoMobi.pl.

Czytaj dalej

2018-09-27

Nowy raport na rynku: Big Data & Mobile

Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile prezentuje raport "Big Data & Mobile" poświęcony wykorzystaniu danych w marketingu mobilnym.

Czytaj dalej

2018-07-18

Just Run App i Spicy Mobile: 400 tysięcy pobrań aplikacji w 6 miesięcy

Just Run App – nowy podmiot należący do agencji marketingu mobilnego Spicy Mobile, skierowany do szybko rozwijającej się branży m-commerce – pomaga firmom w pozyskaniu efektywnej instalacji aplikacji w modelu CPD (Cost Per Download). W ciągu pierwszego półrocza zrealizowano kampanie skutkujące 400 tysiącami pobrań aplikacji.

Czytaj dalej

2018-06-21

Aplikacje zakupowe walczą o klienta

Niemal co drugi użytkownik ma zainstalowaną na swoim telefonie lub tablecie choć jedną aplikację zakupową. Z drugiej strony, jak pokazują wyniki analizy Just Run App oraz Spicy Mobile, wydawcy inwestujący w m-commerce muszą mocno walczyć o klienta. Większość aplikacji mobilnych traci w pierwszych miesiącach nawet 80% pozyskanych użytkowników.

Czytaj dalej

2018-05-24

Quo vadis? Trendy na rynku mobilnym

Jak wynika z najnowszych danych IAB/PwC AdEx, udział wydatków reklamowych w kanale mobile w ogóle wydatków na reklamę online wyniósł w 2017 r. blisko 23%. Dla porównania udział odsłon mobilnych w ogóle odsłon kształtuje się już na poziomie 39%. Systematycznie rośnie także udział użytkowników korzystających z internetu wyłącznie przez urządzenia mobilne, co widać wyraźnie na przykładzie stron największych wydawców. Wydatki na reklamę są więc niewspółmierne do wielkości ruchu. Oznacza to, że reklamodawcy i wydawcy nadal stoją przed szansą do wykorzystania.

Czytaj dalej

2018-05-18

Spicy Mobile: bankowość mobilna na fali wzrostu

Coraz więcej Polaków korzysta z usług bankowości mobilnej. Duży wpływ na to mają dedykowane aplikacje – szybkie i wygodne w obsłudze. Jak wynika z danych Spicy Mobile, w grudniu 2017 r. z aplikacji bankowych korzystało już 15% użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Wśród najpopularniejszych aplikacji znalazły się te przygotowane przez mBank, PKO Bank Polski oraz ING Bank Śląski.

Czytaj dalej

2018-04-05

Spicy Mobile: korzystanie z tabletów gwałtownie spada

Globalna sprzedaż tabletów zniżkuje od trzech lat. To jednak nie wszystko. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, nie tylko mniej kupujemy, ale i rzadziej korzystamy z tych urządzeń. W okresie od września 2016 r. do września 2017 r. liczba odsłon wykonanych na tabletach spadła o blisko 36%. W analizowanym okresie znacznie skrócił się także czas korzystania z tabletów – z prawie 13 godzin do 9,5 godziny.

Czytaj dalej

2018-04-04

Warto inwestować w promocję aplikacji

Rynek aplikacji mobilnych wydaje się być nasycony, jednak twórcy wciąż zaskakują nowymi produktami. Eksperci nie pozostawiają złudzeń – bańka mobilna pękła, jedynie niewielki odsetek aplikacji ma szansę na rynkowy sukces. W Polsce, jak pokazują dane Spicy Mobile, przeciętny użytkownik instaluje w miesiącu średnio 4,5 aplikacji, przy czym aż 2/3 użytkowników instaluje maksymalnie dwie. W jaki sposób twórcy aplikacji mogą wypromować swój produkt? Jakie działania marketingowe mają sens? Michał Pietruszka ze Spicy Mobile przedstawia najważniejsze trendy na konkurencyjnym rynku aplikacji mobilnych.

Czytaj dalej

2018-03-19

Spicy Mobile prezentuje wyniki aplikacji zakupowych w Polsce w 2017 r

Coraz więcej Polaków deklaruje dokonywanie zakupów bezpośrednio ze smartfona. Agencja Spicy Mobile sprawdziła, z jakich aplikacji zakupowych korzystamy najczęściej, a także którzy detaliści najśmielej i najskuteczniej inwestowali w mobile w 2017 roku.

Czytaj dalej

2018-02-01

Jak reklamować się w kanale mobile?

Smartfon to najbardziej osobiste urządzenie. Taka też powinna być komunikacja marek w tym kanale – zindywidualizowana i subtelna.

Czytaj dalej

2018-01-31

Wykorzystanie danych w reklamie mobilnej

Personalizacja to główny czynnik decydujący o powodzeniu kampanii reklamowych w kanale mobile. Jak jednak dotrzeć do właściwego konsumenta z właściwym komunikatem?

Czytaj dalej

2018-01-29

Jak skutecznie zarabiać na aplikacji?

Według szacunków, w skali globalnej co trzecia aplikacja nie osiąga pułapu 10 tysięcy pobrań, a ponad połowa wydawców zarobi na swoim projekcie mniej niż tysiąc dolarów. Co zrobić zatem, aby aplikacja mobilna generowała zyski?

Czytaj dalej

2018-01-18

Komentarz Artura Zawadzkiego ze Spicy Mobile do wyników dot. rankingu aplikacji mobilnych za 2017 r.

W rankingu 20. najpopularniejszych aplikacji znajdziemy przede wszystkim aplikacje czterech typów: zakupowe, społecznościowe, komunikacyjne oraz gry.

Czytaj dalej

2018-01-12

Monetyzacja przestrzeni reklamowej w aplikacjach - pytania i odpowiedzi

Artur Zawadzki ze Spicy Mobile przybliża temat monetyzacji przestrzeni reklamowej w aplikacjach.

Czytaj dalej

2017-12-20

Aplikacja Rossmann w pierwszej dziesiątce aplikacji mobilnych w Polsce

W ciągu zaledwie kilku miesięcy aplikacja sklepu Rossmann awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce.

Czytaj dalej

2017-12-15

Nisza czy szansa - trendy w reklamie mobilnej

"W dyskusji o przyszłości reklamy mobilnej nie można pominąć takich tematów jak reklama natywna, rich media, viewability czy geotargetowanie. Jeden z obszarów wydaje się jednak być wiodącym dla całego rynku: wydawców, reklamodawców i twórców aplikacji. Są nim dane" - podkreśla Rafał Karczewski ze Spicy Mobile na łamach raportu "Perspektywy rozwojowe reklamy online 2017-2018", przygotowanego przez IAB Polska

Czytaj dalej

2017-12-11

Użytkownicy smartfonów szukają promocji i rabatów w aplikacjach

Aż 41 proc. użytkowników smartfonów korzystało w 2016 r. z aplikacji zakupowych, w tym niemal co piąty miał zainstalowaną choć jedną z dwóch aplikacji z rabatami i promocjami spółki Qpony.pl – wynika z badania Spicy Mobile.

Czytaj dalej

2017-10-24

Co wpływa na to, że mobile jest ciągle nieproporcjonalnie uwzględniany w wydatkach?

Rafał Karczewski komentuje rozbieżności między ruchem a wydatkami na reklamę mobilną dla serwisu GoMobi.pl.

Czytaj dalej

2017-10-23

Spicy Mobile bada przemieszczanie się użytkowników smartfonów

Dane geolokalizacyjne są jednymi z najważniejszych informacji wykorzystywanych przy planowaniu mobilnych kampanii reklamowych. Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile poszła o krok dalej i na podstawie lokalizacji bada, jak przemieszczają się użytkownicy smartfonów.

Czytaj dalej

2017-09-01

Potencjał m-commerce. Komentarz Rafała Karczewskiego

W kanale mobile relacja z klientem wychodzi poza prostą transakcję „sprzedaży i kupna”. To tutaj szukamy informacji o produktach, sprawdzamy rekomendacje znajomych, obserwujemy marki w mediach społecznościowych, polujemy na zniżki, a także – finalnie – dzielimy się własnym doświadczeniem oceniając produkty i usługi.

Czytaj dalej

2017-08-30

4 główne trendy na rynku mobilnym

Artur Zawadzki przedstawia cztery zasadnicze trendy na rynku mobilnym, na które powinny zwrócić uwagę firmy inwestujące w mobile.

Czytaj dalej

2017-08-28

Mobile is spicy – nowy raport na temat rynku mobilnego

Spicy Mobile, agencja marketingu mobilnego oraz twórca sieci reklamowej Mobigate, prezentuje raport „Mobile is spicy” – przegląd aktualnych trendów na rynku mobilnym.

Czytaj dalej

2017-07-12

Branding na mobile’u – które formaty i narzędzia wzmacniają siłę marki?

Marketerzy stale poszukują nowych platform reklamy i brandingu. Coraz ważniejszym miejscem kontaktu konsumenta z markami stają się aplikacje i mobilne strony www.

Czytaj dalej

2017-05-17

Spicy Mobile prezentuje słownik marketingu mobilnego

Spicy Mobile, agencja komunikacji i twórca badania korzystania z urządzeń mobilnych, przygotowała słownik systematyzujący najważniejsze pojęcia mobile marketingu.

Czytaj dalej